Co to są plisy okienne?

Plisy okienne to nowoczesne przysłony wewnętrzne, które doskonale pasują do każdego mieszkania.

Plisy – innowacyjna forma osłon okiennych

Obecnie rynek oferuje wiele rodzajów osłon okiennych, jednak w ostatnim czasie zdecydowanym faworytem stały się plisy okienne, nazywane również roletami/żaluzjami plisowanymi. Sprawdzają się one zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. Pasują do każdego rodzaju okien, również tych o niestandardowych kształtach i wymiarach. Ponadto stanowią doskonałą ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Oryginalny dodatek do aranżacji wnętrza

Plisy dodają delikatności wnętrzu. Stanowią efektowny, a jednocześnie praktyczny element aranżacji. Dzięki możliwości ich zsuwania i rozsuwania w różnych konfiguracjach, możliwe jest precyzyjne dawkowanie światła. Jeśli chodzi o kolorystykę: jasne – odświeżą pomieszczenie, nadając mu lekkości; ciemne – pomogą uporać się z intensywnym światłem dziennym. Dodatkowo zapewniają prywatność, chroniąc przed niepożądanym wzrokiem
z zewnątrz.

Materiał

Tkaniny, z jakich wykonywane są plisy posiadają różne właściwości, m.in.: przepuszczalność światła, gramatura, kolor, czy też wzór. Przy wyborze rolet, w pierwszej kolejności należy zastanowić się, jaką funkcję mają one pełnić w pomieszczeniu: dekoracyjną, praktyczną, a może jedną i drugą? To istotny czynnik, decydujący o tym, z jakiego materiału powinny być one wykonane. O szczegóły zapytaj naszego konsultanta.

Autor: Reszi