Komfort we własnym M podczas letnich upałów

W końcu nadszedł czas długo oczekiwanej letniej aury. Aż przyjemnie jest teraz wyjść na taras, do ogrodu, czy balkon i rozkoszować się kawą wypitą na świeżym powietrzu, czy spędzić wieczór przy grillu ze znajomymi. Jedyną wadą pozostają tylko insekty, które pojawiły się wraz z ociepleniem. Jest na to sposób – skuteczny i długoterminowy. A dla ochłody na letnie upały polecamy cień w zaciszu dobrze zaciemnionego mieszkania. Sprawdź nasze dwa niezawodne pomysły na relaks w letnie dni.

Letnie upały w domowym zaciszu

Wszyscy długo czekamy na ciepłe dni w naszym kraju, a gdy już nadejdą i zdążymy się nimi nacieszyć to przychodzi zmęczenie temperaturą powyżej 25 stopni w cieniu. A gdzie najlepiej wtedy odpocząć, jak nie we własnym mieszkaniu? Jednak, aby zapewnić sobie komfort, ważne jest odpowiednie zaciemnienie pomieszczeń, w których odpoczywamy. I kiedy już decydujemy się na rozwiązanie w postaci rolet, czy żaluzji to warto podjąć dobrą decyzję na kilka lat naprzód. Najpopularniejsze i chyba najczęściej montowane w polskich mieszkaniach są rolety wiszące i nieco droższe w panelu – rolety przyszybowe. Szeroki wybór faktury (im grubsza, tym lepsze zaciemnienie), kolorów i wzorów i idealne dopasowanie wymiarów do okna plus korzystna cena to powód tak dużej popularności tych produktów. Coraz bardziej znane i dekorujące nasze okna są rolety dzień noc, dzięki którym możemy regulować stopień nasłonecznienia mieszkania, a z drugiej strony, podobnie jak firany, dają nam możliwość oglądania tego co dzieje się za oknem. Nowoczesnym i wygodnym rozwiązaniem i bardzo stylowym są rolety plisowane, które możemy przesuwać swobodnie góra-dół – jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie. Dobre zaciemnienie przy wysokiej jakości tkaninie i dowolne dopasowanie rolety do okna w pokoju, w którym przebywamy i potrzebujemy trochę intymności przy zachowaniu światła w pomieszczeniu.

Moda się zmienia i tak jak teraz rolety są top 1, powracają również do łask żaluzje stosowane coraz chętniej w budynkach użyteczności publicznej. Możemy takie rozwiązanie zastosować również u nas w domu, wybierając spośród asortymentu: żaluzje bambusowe, żaluzje drewniane, żaluzje laminowane, czy żaluzje aluminiowe. Podobnie, jak w przypadku moskitier, wszystko zależy od naszych potrzeb i możliwości w wyborze dobrego zaciemnienia okna na lata.

Spokojny sen przy otwartym oknie

A gdyby tak rozkoszować się letnim wieczorem w ogrodzie, a noc spędzić przy szeroko otwartym oknie, nie martwiąc się przy tym o zakłócanie snu przez wszechobecne teraz komary, czy muchy. Jest na to jedyny niezawodny sposób na długie lata – moskitiera. Obecnie mamy coraz większy wybór w postaci ochrony przed insektami na okna – moskitiery ramkowe, moskitiery rolowane, moskitiery plisowane, moskitiery drzwiowe przesuwane. W szeroko dostępnej kolorystyce dopasowanej odpowiednio do rodzaju i koloru okna, czy do koloru elewacji budynku.

Tylko jaką moskitierę wybrać? Podjęcie decyzji ułatwi nam odpowiedź na 3 podstawowe pytania:

Na jakie okno, czy drzwi potrzebujemy moskitierę?

Odpowiadając na to pytania wybieramy rodzaj mocowania takiej moskitiery, czy ma być na stałe tzw. moskitiera zwijana, czy jest to okno wyjściowe, czy drzwi i tutaj najwygodniejszym rozwiązaniem jest moskitiera przesuwana.

Czy chcemy montować moskitierę na stałe na okres całego roku, czy tylko na sezon letni?

Wybieramy rodzaj montażu, czy to na zawiasy na drzwiach, czy oknie tarasowym, czy na rzepy, haczyki. Dziś dostępne moskitiery są wykonane z wysokiej jakości materiałów, a przez to odporne na szkodliwe czynniki atmosferyczne i mechaniczne, dlatego możemy spokojnie montować je na długie lata na stałe na cały rok.

Ile nas to będzie kosztować?

To podstawowe pytanie dla każdego kupującego. W zależności od potrzeb i naszych możliwości, możemy zamontować moskitiery w każdym oknie naszego domu, albo wybrać okna w pomieszczeniach, gdzie najczęściej przebywamy i gdzie nasz komfort, bez obecności nieproszonych insektów, jest dla nas najważniejszy. Decyzja należy do nas.

Autor: Marzena Gólska